Tradycyjne, powolne spacerowanie korytarzami muzeum i wpatrywanie się w eksponaty, oddzielone od nas grubym sznurem, odchodzi do lamusa. Dzisiejsze ekspozycje dostosowywane są do oczekiwań współczesnego człowieka, aktywnego i kreatywnego, dlatego intensywnie angażują odbiorcę i nastawione są na interakcje.

Wyprawa do muzeum to dzisiaj świetny pomysł na spędzenie interesującego dnia. Nowoczesne instytucje pozwalają jednocześnie doświadczyć bogactwa historii i współczesnych technologii, które oddziałują na nasze emocje oraz zmysły. Dla dzieci wizyta w tak wyposażonej placówce będzie prawdziwą przygodą, bowiem dzisiejsze urządzenia dotykowe angażują nieustannie i zapraszają do wspólnej zabawy. Nauka nigdy nie była tak ekscytująca i pasjonująca!

„Proszę dotykać”
Gabloty dotykowe można coraz częściej spotkać w muzeach i galeriach sztuki, także coraz rzadziej widać tabliczki zakazujące dotykać eksponaty, co zdecydowanie uatrakcyjnia wizytę. Najczęściej możemy spotkać się z, już dość powszechnymi, ekranami dotykowymi. Takie zastosowanie tej nowoczesnej technologii, pozwala puszczać odpowiednie projekcje filmowe, animacje czy inne pokazy związane z daną ekspozycją. Informacje skumulowane w jednym miejscu oraz podane w takiej formie są o wiele łatwiej przyswajalne niż długie teksty wydrukowane na kartkach papieru. Technologia haptyczna angażuje odbiorcę fizycznie, zamieniając biernego obserwatora w aktywnego uczestnika. Specjalistyczne obudowy monitorów chronią je przed zniszczeniem i warunkami atmosferycznymi, także nie trzeba obawiać się korzystania ze sprzętu. 

Interaktywne zwiedzanie  
Tak zwany V-TABLE to nic innego jak multimedialny stół dotykowy, którego wygląd zależy od preferencji zamawiającego. Stoły te mogą spełniać wiele funkcji i wykorzystane są również w innych instytucjach. W muzach przede wszystkim ułatwiają nam zwiedzanie, możemy bowiem sami sterować interesującą nas treścią. Stół taki wyposażony jest w profesjonalny panel LCD, który został dostoswany do pracy we właściwych warunkach. System wentylacji pozwala na to, aby sprzęt pracował w ciągłym trybie, tak aby każdy zwiedzający mógł z niego skorzystać. V-TABLE funkcjonują w dwóch wariantach dotykowych technologii – Standard i Premium. Pierwsza to podstawowa wersja ekonomiczna, która zwiera ramkę w technologii IR, idealna do miejsc o niedużym natężeniu ruchu. Wersja Premium za to idealne nadaje się tam, gdzie ruch jest intensywny. Stół taki posiada szkło pojemnościowe, co pozwala na to, aby blat stołu stanowiła jednolita, szklana tafla. Wybierając pełną wersję nie musisz obawiać się drobnych wypadków, bowiem stół odporny jest na wszelkie zalania. Dodatkowo istnieje możliwość wyposażenia sprzętu w technologię multi-touch, która pozwala na to, aby ze stołu korzystało kilka osób na raz. Technologia ta jest o tyle interesująca, że różne osoby mogą korzystać ze stołu niezależnie, przeglądając to, co akurat je interesuje bez obawy, że utrudnią korzystanie innym zwiedzającym.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *